Kisaorganisaatio ja yhteystiedot


Kilpailuorganisaatio SM-kisat 2016

SM 2016 -kisatoimisto p. +358 46 6367434, kisasihteeri Aino-Leena Lumpus. Kosken Topparin tiloissa (ent ABC), Ouluntie 1.

Nimi Tehtävä kilpailussa puhelin s-postiosoite
Antti Leppävuori Maastohiihdon TD   anttileppavuori07@gmail.com
Marita Kaipainen Maastohiihdon apulais-TD   marita.kaipainen@kainuunliikunta.fi
Tarmo Ängeslevä Maastohiihdon tuomarineuvoston jäsen (parisprintti)    
Pekka Tervahartiala Mäen TA    
Stefan Karjalainen Mäen TA assistentti    
Tapani Parm, YLE TV-ohjaaja   tapani.parm@yle.fi
Kyösti Karvonen, Kaleva Oy Kisojen suojelija   kyosti.karvonen@kaleva.fi
Tuomo Horsma Järjestelytoimikunnan puheenjohtaja 040 5887065 tuomo.horsma@gmail.com
Petri Voutilainen Järjestelytoimikunnan sihteeri 040 5339910 petri.vuotilainen@taivalkoski.fi
Tapio Räisänen Kilpailunjohtaja, mäkihyppy 0400 680540 tapio6@gmail.com
Matti Tyni Kilpailujohtaja, maastohiihto, MeVe85 puheenjoht. 0400 203699 matti.tyni@pp.inet.fi
Tuomo Leinonen Ratamestari, yhdistetty 0400 284652 tuomo.leinonen@pp4.inet.fi
Taisto Pitkänen Ratamestari, suorituspaikkojen vastaava   taisto.pitkanen@taivalkoski.fi
Aino-Leena Lumpus Kilpailusihteeri, maastohiihto 050 3203614 aino-leena.lumpus@suomi24.fi
Harri Karjalainen Kilpailusihteeri, mäkihyppy, yhdistetty 044 0310592  
Timo Lapinoja, EQtiming Ajanotto    
Pekka Nikula Vara-ajanotto   pekka.nikula@ylivieska.fi
Ahti Nevanperä Kilpailun lähettäjä, vastaava, maastohiihto 040 5551297 ahti.nevanpera@luukku.com
Markku Paloniemi Kilpailun maali, vastaava, maastohiihto 0400 235141 markku.paloniemi@metsakeskus.fi
Aki Tuovinen Kuulutus, maastohiihto 0400 397109  
Tuija Vinkka Markkinointiasiat, yleiskoordinaattori 044 3098500 kukkoniemi@gmail.com
Petri Voutilainen Lehdistövastaava 040 5339910  
Jorma Tyni Palkintojen jako, vastaava, maastohiihto   jorma.tyni@taivalkoski.fi
Kari Tyni Turvallisuusvastaava 040 6815200 kari.tyni@gmail.com
Kyösti Vinkka Liikenteenohjaus 040 5528203 kukkoniemi@gmail.com
Pasi Kivimäki Liikenteenohjaus 0400 585038 pr.kivimaki@gmail.com
Kalle Virrankari, Reijo Horsma Poolialueen vastaava 040 5968722  
Jukka Nevanperä Hiihtotapavastaava, maastohiihto 040 6471440 jukka.nevanpera@gmail.com
Anneli Ylitalo Ravintolatoiminta 040 8427461  
Ari-Matti Toivonen Lipunmyynti 0400-921953  
Jukka Partanen Mittamiesten johtaja, mäkihyppy 0400 252894  
Kari Siikaluoma Tekniikan esimies 0400 126455 kari.siikaluoma@taivalkoski.fi
Mikko Lukkari Tuloslaskennan esimies, mäki ja yhdistetty 040 1872369  
Risto Tyni Kenttäkuuluttaja, mäki ja yhdistetty 0400173846  
Erja Toivanen   040 5537433 erja.toivanen@omt.org
Erja Toivanen Ensiapu 046 9070711  
Tuula Uusitalo, Risto Tyni Palkintojen jako vastaava, mäkihyppy ja yhdistetty 040 5682625  
Mikko Ylitalo Mäen päällikkö 0400 586735  
Unto Naumanen Suorituspaikkojen hoitaja, mäki ja yhdistetty    
Velimikko Parviainen, Ensio Moilanen Lähettäjät, yhdistetty