FIS Taivalkosken 4KAAD-Hiihdot 16.4.2022

L Ä H T Ö L I S T A

© Helaalan Tulos

Kilpailun sarjat: N08; M08; N10; M10; N12; M12; N14; M14; M70; M65; N60; M60; N55; N45; M55; N16; M16; M45; N35; N18; N20; NYL; M35; M18; M20; MYL

Start

Bib

Name

Club

Country

Points

N08

Naiset 8 vuotta 0.8 km V

11:01:30

3

Essi Kaikkonen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:02:00

4

Iisa Klaavuniemi

Yli-Iin Naseva

 

11:02:30

5

Anni Jalasaho

Äänekosken Huima

 

Sarjaluettelo

M08

Miehet 8 vuotta 0.8 km V

11:04:00

8

Ruben Koskinen

IF Sibbo-Vargarna

 

11:04:30

9

Niilo Pekkala

Haapaveden Urheilijat

 

11:05:00

10

Alvar Junnikkala

Kalajoen Junkkarit

 

11:05:30

11

Iivo Tuovila

Saloisten Reipas

 

11:06:00

12

Kristof Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

 

Sarjaluettelo

N10

Naiset 10 vuotta 1 km V

11:07:30

15

Elma Klaavuniemi

Yli-Iin Naseva

 

11:08:00

16

Aino Myllylä

Kiuruveden Urheilijat

 

11:08:30

17

Ella-Maria Kaikkonen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:09:00

18

Fanni Takkula

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:09:30

19

Aada Suutari

Ski Jyväskylä

 

Sarjaluettelo

M10

Miehet 10 vuotta 1 km V

11:11:30

23

Eetu Kivelä

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:12:00

24

Aukusti Hannula

Alavieskan Viri

 

11:12:30

25

Ilari Luukkonen

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:13:00

26

Renne Meskus

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:13:30

27

Arttu Jalasaho

Äänekosken Huima

 

11:14:00

28

Vertti Sorakangas

Iin Hiihtoseura

 

11:14:30

29

Valtteri Tiuraniemi

Ounasvaaran Hiihtoseura

 

11:15:00

30

Jaakko Perttu

Oulaisten Taru

 

11:15:30

31

Sampo Runnakko

Kuusamon Erä-Veikot

 

Sarjaluettelo

N12

Naiset 12 vuotta 1 km V

11:17:30

35

Fanni Rantaeskola

Suomussalmen Rasti

 

11:18:00

36

Katri Koski

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:18:30

37

Maisa Runnakko

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:19:00

38

Elli Leppä

Oriveden Ponnistus

 

11:19:30

39

Ria Meskus

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:20:00

40

Miia Laakkonen

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:20:30

41

Martta Pekkala

Haapaveden Urheilijat

 

11:21:00

42

Anni Kalilainen

Pieksämäen Veikot

 

11:21:30

43

Enni Laakkonen

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:22:00

44

Petra Rautiainen

Ski Jyväskylä

 

11:22:30

45

Hilda Peltola

Kempeleen Pyrintö

 

11:23:00

46

Selena Törmäkangas

Sotkamon Jymy

 

11:23:30

47

Maiju Sorakangas

Iin Hiihtoseura

 

Sarjaluettelo

M12

 

11:25:00

50

Joona Ylimäki

Visa Ski Team Kemi

 

11:25:30

51

Akseli Ylikauma

Haapaveden Urheilijat

 

11:26:00

52

Miro Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:26:30

53

Eemeli Suutari

Ski Jyväskylä

 

11:27:00

54

Veikka Takkula

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:27:30

55

Evald Peltola

Visa Ski Team Kemi

 

11:28:00

56

Linus Koskinen

IF Sibbo-Vargarna

 

Sarjaluettelo

N14

Naiset 14 vuotta 2 km V

11:30:00

60

Jenni Piirainen

Kainuun Hiihtoseura

 

11:30:30

61

Frida Koskinen

IF Sibbo-Vargarna

 

11:31:00

62

Alisa Luukkonen

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:31:30

63

Celina Nordkvist

IF Femman

 

11:32:00

64

Saana Rokolampi

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:32:30

65

Annika Heikkinen

Kainuun Hiihtoseura

 

11:33:00

66

Venla Kivelä

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:33:30

67

Emilia Hakasalmi

Kuivasjärven Aura

 

Sarjaluettelo

M14

Miehet 14 vuotta 2 km V

11:35:30

71

Erkka Petrelius

Ounasvaaran Hiihtoseura

 

11:36:00

72

Niilo Kouvalainen

Kiuruveden Urheilijat

 

11:36:30

73

Veeti Sorakangas

Iin Hiihtoseura

 

11:37:00

74

Lauri Korpela

Saloisten Reipas

 

11:37:30

75

Iiro Säisä

Kiuruveden Urheilijat

 

11:38:00

76

Akseli Tanninen

Valkeakosken Haka

 

11:38:30

77

Aleksi Vuorma

Oulun Hiihtoseura

 

11:39:00

78

Stefan Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

 

11:39:30

79

Jussi Kalilainen

Pieksämäen Veikot

 

11:40:00

80

Markus Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:40:30

81

Akseli Suutari

Ski Jyväskylä

 

11:41:00

82

Aleksi Jalasaho

Äänekosken Huima

 

11:41:30

83

Milo Äyrämö

Ski Jyväskylä

 

Sarjaluettelo

M70

Miehet 70 vuotta 3 km V

11:43:00

86

Markku Jauhojärvi

Kaukosen Revontulet

 

11:43:30

87

Keijo Salonen

Oulun Kilpa-Veljet

 

11:44:00

88

Kalle Saapunki

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:44:30

89

Kauno Mourujärvi

Kannuksen Ura

 

Sarjaluettelo

M65

Miehet 65 vuotta 3 km V

11:46:00

92

Jorma Aalto

Iin Urheilijat

 

11:46:30

93

Adrian Blake

Cooma Ski Club

SUI

 

11:47:00

94

Aito Pennanen

Kiuruveden Urheilijat

 

11:47:30

95

Eero Lappalainen

Kuopion Hiihtäjät

 

11:48:00

96

Kari Hyttinen

Suomussalmen Rasti

 

Sarjaluettelo

N60

Naiset 60 vuotta 3 km V

11:49:00

98

Arja Ekdahl

Utajärven Urheilijat

Sarjaluettelo

M60

Miehet 60 vuotta 3 km V

11:50:00

100

Markku Ollila

Rovaniemen Maratonhiihtäjät

Sarjaluettelo

N55

Naiset 55 vuotta 3 km V

11:51:00

102

Lilja Buller

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:51:30

103

Tuula Rasimus

Ski Jyväskylä

 

Sarjaluettelo

N45

Naiset 45 vuotta 3 km V

11:52:30

105

Anne Hyytiäinen

Saarijärven Pullistus

Sarjaluettelo

M55

Miehet 55 vuotta 3 km V

11:54:00

108

Petri Kinnunen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:54:30

109

Ismo Parkkonen

Vetelin Urheilijat

 

11:55:00

110

Pekka Kukkula

Iin Hiihtoseura

 

11:55:30

111

Jukka-Pekka Ojala

Ylivieskan Kuula

 

11:56:00

112

Juha Julkunen

Keminsuun Kisa

 

Sarjaluettelo

N16

Naiset 16 vuotta 3 km V

11:57:30

115

Alma Junnikkala

Kalajoen Junkkarit

 

11:58:00

116

Gerda Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

 

11:58:30

117

Ida Nordkvist

IF Femman

 

Sarjaluettelo

M16

Miehet 16 vuotta 3 km V

12:00:30

121

Joosep Kalberg

Emajõe suusaklubi

EST

 

12:01:00

122

Oliver Törmäkangas

Sotkamon Jymy

 

12:01:30

123

Jaakko Parkkila

Oulun Hiihtoseura

 

12:02:00

124

Patrik Rautiainen

Ski Jyväskylä

 

12:02:30

125

Oskar Lehto

Emajõe suusaklubi

EST

 

12:03:00

126

Matias Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

 

12:03:30

127

Kasper Heikkinen

Ristijärven Pyry

 

12:04:00

128

Arttu Ritvanen

Kiuruveden Urheilijat

 

12:04:30

129

Kerto Kaasiku

Ambla Sportclub

EST

 

12:05:00

130

Kasper Kuorinki

Äänekosken Huima

 

12:05:30

131

Joosep Birjuk

Emajõe suusaklubi

EST

 

Sarjaluettelo

M45

Miehet 45 vuotta 5 km V

12:35:30

191

Matti Roininen

Valtimon Vasama

 

12:36:00

192

Allar Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

 

12:36:30

193

Jani Tuovila

Sievin Sisu

 

12:37:00

194

Vesa Moilanen

Ylivieskan Kuula

 

12:37:30

195

Ari Säisä

Vieremän Koitto

 

Sarjaluettelo

N35

Naiset 35 vuotta W 35 5 km V

12:39:00

198

Minna Patanen

Kempeleen Pyrintö

 

12:39:30

199

Heleri Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

 

Sarjaluettelo

N18

Naiset 18 vuotta W U18 5 km V

12:41:00

202

Elina Parpala

Simon Kiri

 

12:41:30

203

Essi Parkkila

Oulun Hiihtoseura

 

12:42:00

204

Heidi Bryant

Canmore Nordic Ski Club

CAN

292.02 D

12:42:30

205

Ilona Rantakömi

Nastolan Naseva

FIN

272.74 D

12:43:00

206

Sophia Wilson

Canmore Nordic Ski Club

CAN

225.37 D

12:43:30

207

Wilma Lax

Borgå Akilles

FIN

216.87 D

12:44:00

208

Sanni Vuollet

Kalajoen Junkkarit

FIN

163.13 D

12:44:30

209

Gesangquzhen

CHN

160.72 D

Sarjaluettelo

N20

Naiset 20 vuotta W U20 5 km V

12:46:00

212

Ruut Asiala

Toholammin Urheilijat

12:46:30

213

Aada Peltola

Visa Ski Team Kemi

FIN

297.54 D

12:47:00

214

Kätlin Kukk

Emajõe suusaklubi

EST

174.32 D

12:47:30

215

Frida Achrén

Oravais IF

FIN

158.72 D

12:48:00

216

Siiri Rasimus

Ski Jyväskylä

FIN

151.73 D

12:48:30

217

Suoloangquzhen

CHN

145.02 D

12:49:00

218

Iida Vuollet

Kalajoen Junkkarit

FIN

109.30 D

Sarjaluettelo

NYL

Naiset Women 5 km V

12:51:30

223

Mari Patanen

Saloisten Salama

12:52:00

224

Hilla Lehtola

Saloisten Reipas

FIN

467.31 D

12:52:30

225

Elisa Reijonen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

FIN

216.79 D

12:53:00

226

Silja Saarela

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

FIN

213.80 D

12:53:30

227

Henna Rautiainen

Team Skiers

FIN

213.68 D

12:54:00

228

Tiina Idström

Inarin Yritys

FIN

153.93 D

12:54:30

229

Greete-Liisa Toom

Sakala suusaklubi

EST

151.65 D

12:55:00

230

Zhou Yang

CHN

125.49 D

12:55:30

231

Miia Säilynoja

Team Skiers

FIN

117.47 D

12:56:00

232

Wen Ying

CHN

115.72 D

12:56:30

233

Anna Parent

Canmore Nordic Ski Club

CAN

113.51 D

12:57:00

234

Teesi Tuul

ES Põhjakotkas

EST

94.45 D

12:57:30

235

Johanna Udras

Voru Skiclub

EST

85.78 D

12:58:00

236

Kong Weijia

CHN

79.71 D

12:58:30

237

Sini Alusniemi

Ski Jyväskylä

FIN

69.92 D

12:59:00

238

Keidy Kaasiku

Ambla Sportclub

EST

68.77 D

12:59:30

239

Kaidy Kaasiku

Ambla Sportclub

EST

64.57 D

13:00:00

240

Li Xin

CHN

46.16 D

13:00:30

241

Jialin Bayani

CHN

43.49 D

13:01:00

242

Dinigeer Yilamujiang

CHN

39.42 D

Sarjaluettelo

M35

Miehet 35 vuotta M35 10 km V

13:03:00

246

Marko Törmänen

Oulun Kilpa-Veljet

 

13:03:30

247

Jarmo Kuorinki

Äänekosken Huima

 

Sarjaluettelo

M18

Miehet 18 vuotta M U18 10 km V

13:05:30

251

Tuomas Laurikainen

Visa Ski Team Kemi

 

13:06:00

252

Anton Hannula

Alavieskan Viri

 

13:06:30

253

Olli Kouvalainen

Kiuruveden Urheilijat

 

13:07:00

254

Felix Clement

Canmore Nordic Ski Club

CAN

 

13:07:30

255

Eino Gretschel

Kuusamon Erä-Veikot

 

13:08:00

256

Viljami Ylilauri

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

13:08:30

257

Jere Perttu

Oulaisten Taru

 

13:09:00

258

Callum Cross

Canmore Nordic Ski Club

CAN

 

13:09:30

259

Ben Thompson

Canmore Nordic Ski Club

CAN

462.37 D

13:10:00

260

Aleksi Murtoniemi

Espoon Hiihtoseura

FIN

287.88 D

13:10:30

261

Kalle Himanka

Kalajoen Junkkarit

FIN

251.75 D

13:11:00

262

Theo Fradette

Canmore Nordic Ski Club

CAN

241.70 D

13:11:30

263

Antti Harjuhaahto

Team Skiers

FIN

206.07 D

13:12:00

264

Otto Hirvilampi

Ähtärin Urheilijat

FIN

144.38 D

13:12:30

265

Ralf Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

128.23 D

13:13:00

266

Jirka Oja

Kalajoen Junkkarit

FIN

123.76 D

13:13:30

267

Gulongzeren

CHN

101.97 D

Sarjaluettelo

M20

Miehet 20 vuotta M U20 10 km V

13:15:30

271

Oskari Tanninen

Valkeakosken Haka

FIN

193.45 D

13:16:00

272

Miika Ylikulju

Team Skiers

FIN

185.22 D

13:16:30

273

Sebastien Parent

Canmore Nordic Ski Club

CAN

155.86 D

13:17:00

274

Antti-Jussi Raappana

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

FIN

133.93 D

13:17:30

275

Owen Pimm

Canmore Nordic Ski Club

CAN

123.02 D

13:18:00

276

Victor Majbäck

Kiruna Skidor

SWE

116.58 D

13:18:30

277

Luke Fricker

Canmore Nordic Ski Club

CAN

113.90 D

13:19:00

278

Micah Steinberg

Canmore Nordic Ski Club

CAN

102.63 D

13:19:30

279

Ma Guoqiang

CHN

99.72 D

13:20:00

280

Chen Guoming

CHN

93.05 D

13:20:30

281

Yang Yaning

CHN

89.55 D

13:21:00

282

Cirenzhandui

CHN

66.73 D

Sarjaluettelo

MYL

Miehet Men 10 km V

13:23:30

287

Eetu Petrelius

Ounasvaaran Hiihtoseura

FIN

415.12 D

13:24:00

288

Atte Huttunen

Iisalmen Visa

FIN

186.26 D

13:24:30

289

Elias Valikainen

Inarin Yritys

FIN

181.82 D

13:25:00

290

Christoph Gasche

Obergoms

SUI

170.23 D

13:25:30

291

John Paul Cummings

Canmore Nordic Ski Club

CAN

160.88 D

13:26:00

292

Kristian Väänänen

Rovaniemen Maratonhiihtäjät

FIN

143.96 D

13:26:30

293

Timo Grönlund

Kiteen Urheilijat

BOL

136.68 D

13:27:00

294

Li Hang

CHN

119.25 D

13:27:30

295

Aleksander Tamm

Emajõe suusaklubi

EST

118.22 D

13:28:00

296

Petteri Mattila

Norrvalla Ski Team

FIN

114.44 D

13:28:30

297

Li Taiwei

CHN

107.78 D

13:29:00

298

Petteri Kymäläinen

Kuusamon Erä-Veikot

FIN

107.48 D

13:29:30

299

Ma Wei

CHN

106.84 D

13:30:00

300

Reima Idström

Inarin Yritys

FIN

101.00 D

13:30:30

301

Cai Weirong

CHN

100.27 D

13:31:00

302

Wang Long

CHN

96.06 D

13:31:30

303

Wuhantu

CHN

95.64 D

13:32:00

304

Eelis Valikainen

Inarin Yritys

FIN

79.45 D

13:32:30

305

Ma Xiaofei

CHN

77.50 D

13:33:00

306

Waltteri Vinkanharju

Tampereen Yritys

FIN

70.15 D

13:33:30

307

Hadesi Badelihan

CHN

62.13 D

13:34:00

308

Li Minglin

CHN

59.08 D

13:34:30

309

Liu Rongsheng

CHN

57.63 D

13:35:00

310

Chen Degen

CHN

41.30 D

Sarjaluettelo