4KAAD FIS-Hiihdot Taivalkoski 3.4.2021

T U L O K S E T

© Helaalan Tulos AY

Tuloste on valmis 12:50:33
Kilpailun sarjat: M70; M65; M60; N55; N45; M55; M45; N35; N18; N20; NYL; M35; M18; M20; MYL
M70Miehet 70 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 3Markku JauhojärviKaukosen Revontulet7:56.9
2. 4Eero VäisänenKuhmon Kiva8:04.1  +7.2
3. 7Eero OkkonenKainuun Hiihtoseura8:24.2  +27.3
4. 6Kalle SaapunkiKuusamon Erä-Veikot8:57.4  +1:00.5
DNS 5Keijo SalonenOulun Kilpa-Veljet
Sarjaluettelo
M65Miehet 65 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 11Aito PennanenKiuruveden Urheilijat7:26.3
2. 12Kari HyttinenSuomussalmen Rasti7:42.0  +15.7
3. 10Kauno MourujärviKuopion Hiihtäjät8:32.1  +1:05.8
Sarjaluettelo
M60Miehet 60 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 17Jussi HytönenPulkkilan Ponsi6:58.2
2. 16Jorma AaltoIin Urheilijat7:42.0  +43.8
Sarjaluettelo
N55Naiset 55 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 19Tuula RasimusSki Jyväskylä8:04.8
2. 20Lilja BullerTaivalkosken Metsä-Veikot 858:28.9  +24.1
Sarjaluettelo
N45Naiset 45 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 22Sanna HenrikssonOulun Hiihtoseura8:05.0
2. 23Kaisa OjalaKuusamon Erä-Veikot8:23.6  +18.6
Sarjaluettelo
M55Miehet 55 vuotta 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 28Jukka-Pekka OjalaFinlandia-hiihto Team11:30.8
2. 27Pekka KukkulaIin Hiihtoseura11:54.9  +24.1
3. 29Petri KinnunenTaivalkosken Metsä-Veikot 8512:20.9  +50.1
4. 26Seppo VinkanharjuHyvinkään Hiihtäjät12:57.2  +1:26.4
Sarjaluettelo
M45Miehet 45 vuotta 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 33Antti HenrikssonOulun Hiihtoseura11:32.2
2. 34Kari KokkoUtajärven Urheilijat11:51.5  +19.3
3. 32Harri KarjalainenVantaan Hiihtoseura11:53.1  +20.9
4. 35Matti RoininenValtimon Vasama11:59.3  +27.1
5. 37Vesa MoilanenYlivieskan Kuula12:10.1  +37.9
6. 36Markus RonkainenLapin Veikot13:07.9  +1:35.7
Sarjaluettelo
N35Naiset 35 vuotta 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 40Iuliia NifakinaTaivalkosken Metsä-Veikot 8513:03.3
2. 41Ritva RonkainenLapin Veikot16:26.2  +3:22.9
Sarjaluettelo
N18Naiset 18 vuotta 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 62Peppi LeppäläReisjärven Pilke11:44.8
2. 65Iida VuolletKalajoen Junkkarit11:49.6  +4.8
3. 64Fanny KukonlehtoTampereen Pyrintö12:16.4  +31.6
4. 46Sanni VuolletKalajoen Junkkarit12:36.0  +51.2
5. 60Alisa VuolletKalajoen Junkkarit12:37.6  +52.8
6. 58Ella Noora HaapalehtoLempäälän Kisa12:45.0  +1:00.2
7. 57Frida AchrénOravais IF12:46.0  +1:01.2
8. 63Siiri RasimusSki Jyväskylä12:47.3  +1:02.5
9. 47Annamaija OinasTaivalkosken Metsä-Veikot 8513:01.3  +1:16.5
10. 50Saaga SassiIin Urheilijat13:40.5  +1:55.7
11. 52Siiri JuntunenKainuun Hiihtoseura13:47.1  +2:02.3
12. 45Ella TammiSimon Kiri13:48.0  +2:03.2
13. 51Veera TammiSimon Kiri13:49.1  +2:04.3
14. 54Katriina VuolletKalajoen Junkkarit13:49.7  +2:04.9
15. 49Hanna SoronenIin Hiihtoseura13:57.2  +2:12.4
16. 48Elina ParpalaSimon Kiri14:10.2  +2:25.4
17. 55Heli KorpiAavasaksan Urheilijat14:45.7  +3:00.9
DNS 44Niina RokolampiTaivalkosken Metsä-Veikot 85
DNS 53Sanni PirttikoskiUtajärven Urheilijat
DNS 56Ida RoponenVisa Ski Team Kemi
DNS 59Krista ManninenNakkilan Vire
DNS 61Enni PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura
Sarjaluettelo
N20Naiset 20 vuotta 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 73Roosa RiikolaYlikiimingin Nuijamiehet11:49.7
2. 74Jonna VesteniusVisa Ski Team Kemi12:06.0  +16.3
3. 75Suvi LeinonenKainuun Hiihtoseura12:09.8  +20.1
4. 76Hilla NiemeläIkaalisten Urheilijat12:22.3  +32.6
5. 71Veera KontkanenLiperin Hiihtoseura12:55.0  +1:05.3
6. 72Venla RantalaVehkalahden Veikot13:01.7  +1:12.0
7. 70Henna KorpiAavasaksan Urheilijat13:16.8  +1:27.1
8. 69Elisa ReijonenTaivalkosken Metsä-Veikot 8513:17.6  +1:27.9
9. 68Aada PeltolaVisa Ski Team Kemi13:49.3  +1:59.6
Sarjaluettelo
NYLNaiset 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.101Riitta-Liisa RoponenVisa Ski Team Kemi11:07.3
2. 99Emmi LämsäVisa Ski Team Kemi11:31.7  +24.4
3.100Katri LylynperäVuokatti Ski Team Kainuu11:36.7  +29.4
4. 93Josefiina BöökJämin Jänne11:40.4  +33.1
5. 95Oona KettunenLempäälän Kisa11:46.6  +39.3
6. 94Johanna UkkolaSiilinjärven Hiihtoseura11:48.8  +41.5
7. 97Marjaana PitkänenVantaan Hiihtoseura11:51.9  +44.6
8. 98Sini AlusniemiIkaalisten Urheilijat11:54.5  +47.2
9. 88Maria HarjuKalajoen Junkkarit12:01.3  +54.0
10. 89Eveliina KorvaKuusamon Erä-Veikot12:07.2  +59.9
11. 92Ella AnttolaVisa Ski Team Kemi12:10.6  +1:03.3
12. 86Iina AhokasVantaan Hiihtoseura12:20.6  +1:13.3
13. 85Tiina IdströmInarin Yritys12:40.2  +1:32.9
14. 82Sanna MartikkalaVuokatti Ski Team Kainuu12:40.4  +1:33.1
15. 83Henna RautiainenHimangan Urheilijat13:04.4  +1:57.1
16. 81Silja SaarelaTaivalkosken Metsä-Veikot 8513:19.7  +2:12.4
17. 80Kaisa SalminenAavasaksan Urheilijat13:46.3  +2:39.0
18. 84Tiia KauppinenSavonlinnan Hiihtoseura14:49.5  +3:42.2
DNS 87Eveliina ToivanenVisa Ski Team Kemi
DNS 90Heli HeiskanenTeam Skiers
DNS 91Aija SöyrinkiVuokatti Ski Team Kainuu
DNS 96Jasmin KähäräMikkelin Hiihtäjät
Sarjaluettelo
M35Miehet 35 vuotta 10 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.106Marko TörmänenOulun Kilpa-Veljet25:39.9
2.107Tuomas SäilyOulun Hiihtoseura25:58.8  +18.9
3.108Markus IsolaRovaniemen Maratonhiihtäjät26:22.9  +43.0
4.105Markus KanamäkiSaloisten Salama26:59.4  +1:19.5
Sarjaluettelo
M18Miehet 18 vuotta 10 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.130Niko AnttolaVisa Ski Team Kemi23:32.2
2.129Eero RantalaVehkalahden Veikot24:15.3  +43.1
3.128Eemil JuntunenPohti SkiTeam25:08.0  +1:35.8
4.124Jirka OjaKalajoen Junkkarit25:11.4  +1:39.2
5.117Juuso KinnunenTaivalkosken Metsä-Veikot 8525:20.5  +1:48.3
6.121Antti-Jussi RaappanaTaivalkosken Metsä-Veikot 8525:30.5  +1:58.3
7.125Jarkko ReijonenYlivieskan Kuula25:47.2  +2:15.0
8.127Luukas SiitonenSki Jyväskylä26:34.7  +3:02.5
9.113Viljami YlilauriTaivalkosken Metsä-Veikot 8526:46.4  +3:14.2
10.120Vilho KoivulaTaivalkosken Metsä-Veikot 8526:47.2  +3:15.0
11.118Kalle HimankaKalajoen Junkkarit26:48.3  +3:16.1
12.119Antti HarjuhaahtoTeam Skiers26:50.4  +3:18.2
13.116Väinö KontkanenLiperin Hiihtoseura27:25.3  +3:53.1
14.126Santeri KortejärviBorgå Akilles27:38.5  +4:06.3
15.115Roope SassiIin Urheilijat28:49.6  +5:17.4
16.114Aappo MustonenTaivalkosken Metsä-Veikot 8530:47.9  +7:15.7
17.112Eino GretschelKuusamon Erä-Veikot34:16.7  +10:44.5
DNS122Jesse KähäräMikkelin Hiihtäjät
DNS123Otto HirvilampiÄhtärin Urheilijat
Sarjaluettelo
M20Miehet 20 vuotta 10 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.136Jarkko KukkonenVisa Ski Team Kemi25:31.6
2.134Eino KoivulaTaivalkosken Metsä-Veikot 8527:40.8  +2:09.2
DNS133Eetu PetreliusOunasvaaran Hiihtoseura
DNS135Miska MinkkinenTaivalkosken Metsä-Veikot 85
Sarjaluettelo
MYLMiehet 10 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.170Juuso TossavainenKuusamon Erä-Veikot23:04.7
2.171Petteri KoivistoPuijon Hiihtoseura23:08.8  +4.1
3.174Philipp LeodolterAustria23:12.6  +7.9
4.161Santeri PirneskoskiVisa Ski Team Kemi23:29.7  +25.0
5.165Oskari HökkäTaivalkosken Metsä-Veikot 8523:32.9  +28.2
6.172Joonas SarkkinenPuijon Hiihtoseura23:33.9  +29.2
7.169Waltteri VinkanharjuVantaan Hiihtoseura23:46.1  +41.4
8.153Patrik KuuttinenIF Minken23:52.6  +47.9
9.156Tero SimiläPosion Pyrintö23:59.1  +54.4
10.168Verneri PoikonenÄänekosken Huima24:01.7  +57.0
11.164Juuso MäkeläPohti SkiTeam24:02.7  +58.0
12.160Iiro-Mikko HarjuPohti SkiTeam24:10.6  +1:05.9
13.158Reima IdströmInarin Yritys24:15.4  +1:10.7
14.162Niila AhokasInarin Yritys24:23.6  +1:18.9
15.147Juho HökkäTaivalkosken Metsä-Veikot 8524:26.5  +1:21.8
16.139Eino VuolletPosion Pyrintö24:26.7  +1:22.0
17.163Eelis ValikainenKalajoen Junkkarit24:27.2  +1:22.5
18.154Tomi SantasaloJämin Jänne24:33.2  +1:28.5
19.167Niko HusuKuusamon Erä-Veikot24:35.0  +1:30.3
20.157Henri ErkkiläVantaan Hiihtoseura24:45.3  +1:40.6
21.159Veeti PyykköLiperin Hiihtoseura24:59.4  +1:54.7
22.150Juha NurmiKuusamon Erä-Veikot25:00.4  +1:55.7
23.146Lauri PeltoniemiSaloisten Reipas25:01.0  +1:56.3
24.151Iiro UusitaloValkeakosken Haka25:20.8  +2:16.1
25.155Eerik PuranenSaarijärven Pullistus25:31.6  +2:26.9
26.152Timo GrönlundKiteen Urheilijat25:42.7  +2:38.0
27.149Matti KorhonenHaapajärven Kiilat25:54.8  +2:50.1
28.144Jani SarkkinenTeam Skiers26:01.6  +2:56.9
29.148Viljami VuorreKuusamon Erä-Veikot26:02.7  +2:58.0
30.143Lauri PyhäjärviOunasvaaran Hiihtoseura26:39.5  +3:34.8
31.145Elias ValikainenKalajoen Junkkarit26:45.4  +3:40.7
32.142Jaakko KotajärviTaivalkosken Metsä-Veikot 8526:56.3  +3:51.6
33.141Nicholas LauTrinidad & Tobago33:29.0  +10:24.3
DNS140Markus VuorelaJämin Jänne
DNS166Emil LiekariVuokatti Ski Team Kainuu
DNS173Heikki KorpelaPohti SkiTeam
DNS175Ari LuusuaTaivalkosken Metsä-Veikot 85
Sarjaluettelo