FIS Taivalkosken 4KAAD-Hiihdot 15.4.2022

L Ä H T Ö L I S T A

© Helaalan Tulos

Kilpailun sarjat: N08; M08; N10; M10; N12; M12; N14; M14; M70; M65; N60; M60; N55; N45; M55; M45; M16; N35; N16; N18; N20; NYL; M35; M18; M20; MYL

Start

Bib

Name

Club

Country

Points

N08

Naiset 8 vuotta 0.8 km V

11:01:30

3

Iisa Klaavuniemi

Yli-Iin Naseva

 

11:02:00

4

Anni Jalasaho

Äänekosken Huima

 

11:02:30

5

Essi Kaikkonen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:03:00

6

Linda Verkama

Kuusamon Erä-Veikot

 

Sarjaluettelo

M08

Miehet 8 vuotta 0.8 km V

11:04:30

9

Iivo Tuovila

Saloisten Reipas

 

11:05:00

10

Ruben Koskinen

IF Sibbo-Vargarna

 

11:05:30

11

Kristof Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

 

11:06:00

12

Alvar Junnikkala

Kalajoen Junkkarit

 

11:06:30

13

Niilo Pekkala

Haapaveden Urheilijat

 

Sarjaluettelo

N10

Naiset 10 vuotta 2 km V

11:08:00

16

Ella Ollila

Posion Pyrintö

 

11:08:30

17

Aino Myllylä

Kiuruveden Urheilijat

 

11:09:00

18

Siiri Häkämies

Posion Pyrintö

 

11:09:30

19

Elma Klaavuniemi

Yli-Iin Naseva

 

11:10:00

20

Oona Turunen

Oulun Hiihtoseura

 

11:10:30

21

Sylvi Häkämies

Posion Pyrintö

 

11:11:00

22

Iida Raudaskoski

Oulun Hiihtoseura

 

11:11:30

23

Aada Suutari

Ski Jyväskylä

 

11:12:00

24

Fanni Takkula

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:12:30

25

Ella-Maria Kaikkonen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

Sarjaluettelo

M10

Miehet 10 vuotta 2 km V

11:14:00

28

Nooa Peltola

Kempeleen Pyrintö

 

11:14:30

29

Sampo Runnakko

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:15:00

30

Aaro Häikiö

Kempeleen Pyrintö

 

11:15:30

31

Renne Meskus

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:16:00

32

Aukusti Hannula

Alavieskan Viri

 

11:16:30

33

Ilari Luukkonen

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:17:00

34

Vertti Sorakangas

Iin Hiihtoseura

 

11:17:30

35

Valtteri Tiuraniemi

Ounasvaaran Hiihtoseura

 

11:18:00

36

Eetu Kivelä

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:18:30

37

Arttu Jalasaho

Äänekosken Huima

 

Sarjaluettelo

N12

Naiset 12 vuotta 2 km V

11:20:00

40

Veera Pitkänen

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:20:30

41

Maiju Sorakangas

Iin Hiihtoseura

 

11:21:00

42

Elena Ryytty

Oulun Hiihtoseura

 

11:21:30

43

Iida Verkama

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:22:00

44

Hilda Peltola

Kempeleen Pyrintö

 

11:22:30

45

Anni Kalilainen

Pieksämäen Veikot

 

11:23:00

46

Katri Koski

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:23:30

47

Maisa Runnakko

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:24:00

48

Martta Pekkala

Haapaveden Urheilijat

 

11:24:30

49

Petra Rautiainen

Ski Jyväskylä

 

11:25:00

50

Ria Meskus

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:25:30

51

Siiri Kauppinen

Siilinjärven Hiihtoseura

 

11:26:00

52

Fanni Rantaeskola

Suomussalmen Rasti

 

Sarjaluettelo

M12

Miehet 12 vuotta 2 km V

11:27:30

55

Joona Ylimäki

Visa Ski Team Kemi

 

11:28:00

56

Linus Koskinen

IF Sibbo-Vargarna

 

11:28:30

57

Eemeli Suutari

Ski Jyväskylä

 

11:29:00

58

Miro Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:29:30

59

Akseli Ylikauma

Haapaveden Urheilijat

 

11:30:00

60

Veikka Takkula

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:30:30

61

Evald Peltola

Visa Ski Team Kemi

 

Sarjaluettelo

N14

Naiset 14 vuotta 3 km V

11:32:00

64

Frida Koskinen

IF Sibbo-Vargarna

 

11:32:30

65

Emilia Hakasalmi

Kuivasjärven Aura

 

11:33:00

66

Saana Rokolampi

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

11:33:30

67

Moona Kauppinen

Siilinjärven Hiihtoseura

 

11:34:00

68

Jenni Piirainen

Kainuun Hiihtoseura

 

11:34:30

69

Alisa Luukkonen

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:35:00

70

Annika Heikkinen

Kainuun Hiihtoseura

 

11:35:30

71

Venla Kivelä

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

Sarjaluettelo

M14

Miehet 14 vuotta 3 km V

11:37:30

75

Ossi Turunen

Oulun Hiihtoseura

 

11:38:00

76

Stefan Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

 

11:38:30

77

Aleksi Jalasaho

Äänekosken Huima

 

11:39:00

78

Aleksi Vuorma

Oulun Hiihtoseura

 

11:39:30

79

Iiro Säisä

Kiuruveden Urheilijat

 

11:40:00

80

Veeti Sorakangas

Iin Hiihtoseura

 

11:40:30

81

Milo Äyrämö

Ski Jyväskylä

 

11:41:00

82

Lauri Korpela

Saloisten Reipas

 

11:41:30

83

Akseli Tanninen

Valkeakosken Haka

 

11:42:00

84

Markus Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:42:30

85

Akseli Suutari

Ski Jyväskylä

 

11:43:00

86

Erkka Petrelius

Ounasvaaran Hiihtoseura

 

11:43:30

87

Niilo Kouvalainen

Kiuruveden Urheilijat

 

11:44:00

88

Jussi Kalilainen

Pieksämäen Veikot

 

Sarjaluettelo

M70

Miehet 70 vuotta 3 km V

11:45:30

91

Kauno Mourujärvi

Kannuksen Ura

 

11:46:00

92

Urpo Leinonen

Rekolan Raikas

 

11:46:30

93

Keijo Salonen

Oulun Kilpa-Veljet

 

11:47:00

94

Kalle Saapunki

Kuusamon Erä-Veikot

 

11:47:30

95

Markku Jauhojärvi

Kaukosen Revontulet

 

11:48:00

96

Eero Väisänen

Kuhmon Kiva

 

Sarjaluettelo

M65

Miehet 65 vuotta 3 km V

11:49:30

99

Kari Hyttinen

Suomussalmen Rasti

 

11:50:00

100

Adrian Blake

Cooma Ski Club

SUI

 

11:50:30

101

Aito Pennanen

Kiuruveden Urheilijat

 

11:51:00

102

Eero Lappalainen

Kuopion Hiihtäjät

 

11:51:30

103

Jorma Kuronen

Kainuun Hiihtoseura

 

Sarjaluettelo

N60

Naiset 60 vuotta 3 km V

11:52:30

105

Arja Ekdahl

Utajärven Urheilijat

Sarjaluettelo

M60

Miehet 60 vuotta 3 km V

11:53:30

107

Jari Hurtig

Suomussalmen Rasti

 

11:54:00

108

Arto Minkkinen

Suomussalmen Rasti

 

Sarjaluettelo

N55

 

11:55:30

111

Tuula Rasimus

Ski Jyväskylä

 

11:56:00

112

Lilja Buller

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

Sarjaluettelo

N45

Naiset 45 vuotta 3 km V

11:57:00

114

Anne Hyytiäinen

Saarijärven Pullistus

 

11:57:30

115

Kaisa Ojala

Kuusamon Erä-Veikot

 

Sarjaluettelo

M55

Miehet 55 vuotta 5 km V

12:35:30

191

Juha Julkunen

Keminsuun Kisa

 

12:36:00

192

Ismo Parkkonen

Vetelin Urheilijat

 

12:36:30

193

Jukka-Pekka Ojala

Ylivieskan Kuula

 

12:37:00

194

Petri Kinnunen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

12:37:30

195

Pekka Kukkula

Iin Hiihtoseura

 

Sarjaluettelo

M45

Miehet 45 vuotta 5 km V

12:39:00

198

Sami Tapaninaho

Oulun Kilpa-Veljet

 

12:39:30

199

Jaakko Kallunki

Kuusamon Erä-Veikot

 

12:40:00

200

Jani Tuovila

Sievin Sisu

 

12:40:30

201

Allar Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

 

12:41:00

202

Ari Säisä

Vieremän Koitto

 

12:41:30

203

Matti Roininen

Valtimon Vasama

 

12:42:00

204

Vesa Moilanen

Ylivieskan Kuula

 

Sarjaluettelo

M16

Miehet 16 vuotta 5 km V

12:44:00

208

Arttu Ritvanen

Kiuruveden Urheilijat

 

12:44:30

209

Joosep Kalberg

Emajõe suusaklubi

EST

 

12:45:00

210

Matias Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

 

12:45:30

211

Oliver Törmäkangas

Sotkamon Jymy

 

12:46:00

212

Joosep Birjuk

Emajõe suusaklubi

EST

 

12:46:30

213

Kerto Kaasiku

Ambla Sportclub

EST

 

12:47:00

214

Eetu Juola

Oulun Hiihtoseura

 

12:47:30

215

Kasper Kuorinki

Äänekosken Huima

 

12:48:00

216

Patrik Rautiainen

Ski Jyväskylä

 

12:48:30

217

Kasper Heikkinen

Ristijärven Pyry

 

12:49:00

218

Oskar Lehto

Emajõe suusaklubi

EST

 

12:49:30

219

Jaakko Parkkila

Oulun Hiihtoseura

 

Sarjaluettelo

N35

Naiset 35 vuotta W35 5 km V

12:50:30

221

Heleri Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

Sarjaluettelo

N16

Naiset 16 vuotta W U16 5 km V

12:52:00

224

Alma Junnikkala

Kalajoen Junkkarit

 

12:52:30

225

Gerda Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

 

12:53:00

226

Lotta Järvinen

Kalajoen Junkkarit

 

12:53:30

227

Aliisa Kärkkäinen

Limingan Niittomiehet

 

12:54:00

228

Lotta Oja

Kalajoen Junkkarit

 

12:54:30

229

Ilona Rantakömi

Nastolan Naseva

FIN

272.74 D

Sarjaluettelo

N18

Naiset 18 vuotta W U18 5 km V

12:56:00

232

Siiri Juntunen

Kainuun Hiihtoseura

 

12:56:30

233

Elina Parpala

Simon Kiri

 

12:57:00

234

Essi Parkkila

Oulun Hiihtoseura

 

12:57:30

235

Heidi Bryant

Canmore Nordic Ski Club

CAN

292.02 D

12:58:00

236

Miina Koivisto

Kalajoen Junkkarit

FIN

253.27 D

12:58:30

237

Jenna Ylönen

Pargas IF

FIN

252.27 D

12:59:00

238

Sophia Wilson

Canmore Nordic Ski Club

CAN

225.37 D

12:59:30

239

Wilma Lax

Borgå Akilles

FIN

216.87 D

13:00:00

240

Sanni Vuollet

Kalajoen Junkkarit

FIN

163.13 D

Sarjaluettelo

N20

Naiset 20 vuotta W U20 5 km V

13:01:30

243

Ruut Asiala

Toholammin Urheilijat

13:02:00

244

Aada Peltola

Visa Ski Team Kemi

FIN

297.54 D

13:02:30

245

Kätlin Kukk

Emajõe suusaklubi

EST

174.32 D

13:03:00

246

Kerttu Pirneskoski

Visa Ski Team Kemi

FIN

162.37 D

13:03:30

247

Frida Achrén

Oravais IF

FIN

158.72 D

13:04:00

248

Siiri Rasimus

Ski Jyväskylä

FIN

151.73 D

13:04:30

249

Iida Vuollet

Kalajoen Junkkarit

FIN

109.30 D

Sarjaluettelo

NYL

Naiset Women 5 km V

13:06:30

253

Kaisa Salminen

Aavasaksan Urheilijat

FIN

262.84 D

13:07:00

254

Elisa Reijonen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

FIN

216.79 D

13:07:30

255

Silja Saarela

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

FIN

213.80 D

13:08:00

256

Henna Rautiainen

Team Skiers

FIN

213.68 D

13:08:30

257

Tiina Idström

Inarin Yritys

FIN

153.93 D

13:09:00

258

Greete-Liisa Toom

Sakala suusaklubi

EST

151.65 D

13:09:30

259

Miia Säilynoja

Team Skiers

FIN

117.47 D

13:10:00

260

Anna Parent

Canmore Nordic Ski Club

CAN

113.51 D

13:10:30

261

Teesi Tuul

ES Põhjakotkas

EST

94.45 D

13:11:00

262

Johanna Udras

Voru Skiclub

EST

85.78 D

13:11:30

263

Sini Alusniemi

Ski Jyväskylä

FIN

69.92 D

13:12:00

264

Keidy Kaasiku

Ambla Sportclub

EST

68.77 D

13:12:30

265

Kaidy Kaasiku

Ambla Sportclub

EST

64.57 D

Sarjaluettelo

M35

Miehet 35 vuotta M35 10 km V

13:14:30

269

Ilkka-Petri Välitalo

Muurolan Kisaveikot

FIN

 

13:15:00

270

Jarmo Kuorinki

Äänekosken Huima

 

13:15:30

271

Marko Törmänen

Oulun Kilpa-Veljet

 

13:16:00

272

Markus Isola

Rovaniemen Maratonhiihtäjät

FIN

246.11 D

Sarjaluettelo

M18

Miehet 18 vuotta M U18 10 km V

13:18:00

276

Viljami Ylilauri

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

13:18:30

277

Tuomas Laurikainen

Visa Ski Team Kemi

 

13:19:00

278

Callum Cross

Canmore Nordic Ski Club

CAN

 

13:19:30

279

Jesse Ylimäki

Visa Ski Team Kemi

 

13:20:00

280

Roope Sassi

Iin Urheilijat

 

13:20:30

281

Olli Kouvalainen

Kiuruveden Urheilijat

 

13:21:00

282

Eino Gretschel

Kuusamon Erä-Veikot

 

13:21:30

283

Anton Hannula

Alavieskan Viri

 

13:22:00

284

Vertti Laatikainen

Posion Pyrintö

 

13:22:30

285

Felix Clement

Canmore Nordic Ski Club

CAN

 

13:23:00

286

Ben Thompson

Canmore Nordic Ski Club

CAN

462.37 D

13:23:30

287

Kalle Himanka

Kalajoen Junkkarit

FIN

251.75 D

13:24:00

288

Theo Fradette

Canmore Nordic Ski Club

CAN

241.70 D

13:24:30

289

Antti Harjuhaahto

Team Skiers

FIN

206.07 D

13:25:00

290

Verneri Tanninen

Valkeakosken Haka

FIN

184.21 D

13:25:30

291

Otto Hirvilampi

Ähtärin Urheilijat

FIN

144.38 D

13:26:00

292

Ralf Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

128.23 D

13:26:30

293

Jirka Oja

Kalajoen Junkkarit

FIN

123.76 D

Sarjaluettelo

M20

Miehet 20 vuotta M U20 10 km V

13:28:00

296

Miika Ylikulju

Team Skiers

FIN

185.22 D

13:28:30

297

Sebastien Parent

Canmore Nordic Ski Club

CAN

155.86 D

13:29:00

298

Antti-Jussi Raappana

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

FIN

133.93 D

13:29:30

299

Owen Pimm

Canmore Nordic Ski Club

CAN

123.02 D

13:30:00

300

Victor Majbäck

Kiruna Skidor

SWE

116.58 D

13:30:30

301

Luke Fricker

Canmore Nordic Ski Club

CAN

113.90 D

13:31:00

302

Micah Steinberg

Canmore Nordic Ski Club

CAN

102.63 D

Sarjaluettelo

MYL

Miehet Men 10 km V

13:33:00

306

Eetu Petrelius

Ounasvaaran Hiihtoseura

FIN

415.12 D

13:33:30

307

Atte Huttunen

Iisalmen Visa

FIN

186.26 D

13:34:00

308

Elias Valikainen

Inarin Yritys

FIN

181.82 D

13:34:30

309

Christoph Gasche

Obergoms

SUI

170.23 D

13:35:00

310

John Paul Cummings

Canmore Nordic Ski Club

CAN

160.88 D

13:35:30

311

Eero Vuollet

Posion Pyrintö

FIN

139.53 D

13:36:00

312

Timo Grönlund

Kiteen Urheilijat

BOL

136.68 D

13:36:30

313

Eino Vuollet

Posion Pyrintö

FIN

134.59 D

13:37:00

314

Aleksander Tamm

Emajõe suusaklubi

EST

118.22 D

13:37:30

315

Petteri Mattila

Norrvalla Ski Team

FIN

114.44 D

13:38:00

316

Petteri Kymäläinen

Kuusamon Erä-Veikot

FIN

107.48 D

13:38:30

317

Reima Idström

Inarin Yritys

FIN

101.00 D

13:39:00

318

Eelis Valikainen

Inarin Yritys

FIN

79.45 D

13:39:30

319

Waltteri Vinkanharju

Tampereen Yritys

FIN

70.15 D

13:40:00

320

Petteri Koivisto

Puijon Hiihtoseura

FIN

54.88 D

Sarjaluettelo