FIS Taivalkosken 4KAAD-Hiihdot 15.4.2022

Results

© Helaalan Tulos

Kilpailun sarjat: N08; M08; N10; M10; N12; M12; N14; M14; M70; M65; N60; M60; N55
; N45; M55; M45; M16; N35; N16; N18; N20; NYL; M35; M18; M20; MYL

N08

Naiset 8 vuotta 0.8 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

3

Iisa Klaavuniemi

Yli-Iin Naseva

3:01.9

 

2.

6

Linda Verkama

Kuusamon Erä-Veikot

3:08.8

  +6.9

 

3.

4

Anni Jalasaho

Äänekosken Huima

3:30.3

  +28.4

 

DNS

5

Essi Kaikkonen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

Sarjaluettelo

 

M08

Miehet 8 vuotta 0.8 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

9

Iivo Tuovila

Saloisten Reipas

3:02.7

 

2.

10

Ruben Koskinen

IF Sibbo-Vargarna

3:15.1

  +12.4

 

3.

12

Alvar Junnikkala

Kalajoen Junkkarit

3:29.0

  +26.3

 

4.

13

Niilo Pekkala

Haapaveden Urheilijat

6:13.4

  +3:10.7

 

5.

11

Kristof Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

6:18.7

  +3:16.0

 

Sarjaluettelo

 

N10

Naiset 10 vuotta 2 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

23

Aada Suutari

Ski Jyväskylä

6:20.3

 

2.

25

Ella-Maria Kaikkonen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

6:21.4

  +1.1

 

3.

24

Fanni Takkula

Kuusamon Erä-Veikot

7:21.0

  +1:00.7

 

4.

20

Oona Turunen

Oulun Hiihtoseura

7:24.0

  +1:03.7

 

5.

19

Elma Klaavuniemi

Yli-Iin Naseva

7:38.8

  +1:18.5

 

6.

21

Sylvi Häkämies

Posion Pyrintö

7:41.4

  +1:21.1

 

7.

18

Siiri Häkämies

Posion Pyrintö

7:52.4

  +1:32.1

 

8.

22

Iida Raudaskoski

Oulun Hiihtoseura

8:30.5

  +2:10.2

 

9.

16

Ella Ollila

Posion Pyrintö

8:46.7

  +2:26.4

 

DNS

17

Aino Myllylä

Kiuruveden Urheilijat

 

Sarjaluettelo

 

M10

Miehet 10 vuotta 2 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

35

Valtteri Tiuraniemi

Ounasvaaran Hiihtoseura

6:33.3

0.00

2.

29

Sampo Runnakko

Kuusamon Erä-Veikot

6:38.1

  +4.8

 

3.

31

Renne Meskus

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

6:57.1

  +23.8

 

4.

30

Aaro Häikiö

Kempeleen Pyrintö

7:12.7

  +39.4

 

5.

33

Ilari Luukkonen

Kuusamon Erä-Veikot

7:22.6

  +49.3

 

6.

28

Nooa Peltola

Kempeleen Pyrintö

7:47.4

  +1:14.1

 

7.

37

Arttu Jalasaho

Äänekosken Huima

8:06.5

  +1:33.2

 

8.

34

Vertti Sorakangas

Iin Hiihtoseura

8:32.7

  +1:59.4

 

9.

36

Eetu Kivelä

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

8:48.3

  +2:15.0

 

DNS

32

Aukusti Hannula

Alavieskan Viri

 

Sarjaluettelo

 

N12

Naiset 12 vuotta 2 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

45

Anni Kalilainen

Pieksämäen Veikot

6:01.2

2.

51

Siiri Kauppinen

Siilinjärven Hiihtoseura

6:01.7

  +0.5

 

3.

48

Martta Pekkala

Haapaveden Urheilijat

6:12.3

  +11.1

 

4.

42

Elena Ryytty

Oulun Hiihtoseura

6:13.8

  +12.6

 

5.

47

Maisa Runnakko

Kuusamon Erä-Veikot

6:21.5

  +20.3

 

6.

52

Fanni Rantaeskola

Suomussalmen Rasti

6:25.2

  +24.0

 

7.

49

Petra Rautiainen

Ski Jyväskylä

6:27.1

  +25.9

 

8.

43

Iida Verkama

Kuusamon Erä-Veikot

6:32.8

  +31.6

 

9.

40

Veera Pitkänen

Kuusamon Erä-Veikot

6:33.4

  +32.2

 

10.

50

Ria Meskus

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

6:47.1

  +45.9

 

11.

44

Hilda Peltola

Kempeleen Pyrintö

6:54.9

  +53.7

 

12.

41

Maiju Sorakangas

Iin Hiihtoseura

7:38.5

  +1:37.3

 

13.

46

Katri Koski

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

7:41.7

  +1:40.5

 

Sarjaluettelo

 

M12

Miehet 12 vuotta 2 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

57

Eemeli Suutari

Ski Jyväskylä

5:04.3

 

2.

55

Joona Ylimäki

Visa Ski Team Kemi

5:31.6

  +27.3

 

3.

56

Linus Koskinen

IF Sibbo-Vargarna

6:00.8

  +56.5

 

4.

59

Akseli Ylikauma

Haapaveden Urheilijat

6:16.2

  +1:11.9

 

5.

60

Veikka Takkula

Kuusamon Erä-Veikot

6:22.2

  +1:17.9

 

6.

58

Miro Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

6:27.5

  +1:23.2

 

7.

61

Evald Peltola

Visa Ski Team Kemi

7:45.3

  +2:41.0

 

Sarjaluettelo

 

N14

Naiset 14 vuotta 3 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

67

Moona Kauppinen

Siilinjärven Hiihtoseura

7:17.5

 

2.

65

Emilia Hakasalmi

Kuivasjärven Aura

7:40.1

  +22.6

 

3.

66

Saana Rokolampi

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

8:01.7

  +44.2

 

4.

69

Alisa Luukkonen

Kuusamon Erä-Veikot

8:15.3

  +57.8

 

5.

70

Annika Heikkinen

Kainuun Hiihtoseura

8:26.6

  +1:09.1

 

6.

64

Frida Koskinen

IF Sibbo-Vargarna

8:55.2

  +1:37.7

 

7.

68

Jenni Piirainen

Kainuun Hiihtoseura

9:00.6

  +1:43.1

 

DNS

71

Venla Kivelä

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

 

Sarjaluettelo

 

M14

Miehet 14 vuotta 3 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

76

Stefan Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

6:21.1

 

2.

87

Niilo Kouvalainen

Kiuruveden Urheilijat

6:32.2

  +11.1

 

3.

79

Iiro Säisä

Kiuruveden Urheilijat

6:45.6

  +24.5

 

4.

77

Aleksi Jalasaho

Äänekosken Huima

6:48.8

  +27.7

 

5.

86

Erkka Petrelius

Ounasvaaran Hiihtoseura

6:58.7

  +37.6

 

6.

84

Markus Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

7:10.6

  +49.5

 

7.

75

Ossi Turunen

Oulun Hiihtoseura

7:23.0

  +1:01.9

 

8.

85

Akseli Suutari

Ski Jyväskylä

7:24.0

  +1:02.9

 

9.

82

Lauri Korpela

Saloisten Reipas

7:25.9

  +1:04.8

 

10.

83

Akseli Tanninen

Valkeakosken Haka

7:29.3

  +1:08.2

 

11.

81

Milo Äyrämö

Ski Jyväskylä

7:45.6

  +1:24.5

 

12.

78

Aleksi Vuorma

Oulun Hiihtoseura

7:46.5

  +1:25.4

 

13.

88

Jussi Kalilainen

Pieksämäen Veikot

8:05.0

  +1:43.9

 

14.

80

Veeti Sorakangas

Iin Hiihtoseura

9:01.6

  +2:40.5

 

Sarjaluettelo

 

M70

Miehet 70 vuotta 3 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

95

Markku Jauhojärvi

Kaukosen Revontulet

8:06.2

 

2.

92

Urpo Leinonen

Rekolan Raikas

8:46.8

  +40.6

 

3.

91

Kauno Mourujärvi

Kannuksen Ura

9:16.2

  +1:10.0

 

4.

94

Kalle Saapunki

Kuusamon Erä-Veikot

10:07.4

  +2:01.2

 

DNS

93

Keijo Salonen

Oulun Kilpa-Veljet

 

DNS

96

Eero Väisänen

Kuhmon Kiva

 

Sarjaluettelo

 

M65

Miehet 65 vuotta 3 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

101

Aito Pennanen

Kiuruveden Urheilijat

7:31.7

 

2.

103

Jorma Kuronen

Kainuun Hiihtoseura

7:53.7

  +22.0

 

3.

102

Eero Lappalainen

Kuopion Hiihtäjät

FIN

8:07.5

  +35.8

 

4.

100

Adrian Blake

Cooma Ski Club

AUS

9:52.5

  +2:20.8

 

DNS

99

Kari Hyttinen

Suomussalmen Rasti

 

Sarjaluettelo

 

N60

Naiset 60 vuotta 3 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

105

Arja Ekdahl

Utajärven Urheilijat

9:40.6

Sarjaluettelo

 

M60

Miehet 60 vuotta 3 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

108

Arto Minkkinen

Suomussalmen Rasti

7:15.8

 

2.

107

Jari Hurtig

Suomussalmen Rasti

7:50.4

  +34.6

 

Sarjaluettelo

 

N55

Naiset 55 vuotta 3 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

111

Tuula Rasimus

Ski Jyväskylä

8:31.6

 

2.

112

Lilja Buller

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

8:41.7

  +10.1

 

Sarjaluettelo

 

N45

Naiset 45 vuotta 3 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

114

Anne Hyytiäinen

Saarijärven Pullistus

8:10.1

 

2.

115

Kaisa Ojala

Kuusamon Erä-Veikot

8:34.3

  +24.2

 

Sarjaluettelo

 

M55

Miehet 55 vuotta 5 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

191

Juha Julkunen

Keminsuun Kisa

12:12.4

 

2.

195

Pekka Kukkula

Iin Hiihtoseura

12:24.6

  +12.2

 

3.

193

Jukka-Pekka Ojala

Ylivieskan Kuula

12:34.1

  +21.7

 

4.

192

Ismo Parkkonen

Vetelin Urheilijat

12:34.8

  +22.4

 

5.

194

Petri Kinnunen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

13:13.0

  +1:00.6

 

Sarjaluettelo

 

M45

Miehet 45 vuotta 5 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

200

Jani Tuovila

Sievin Sisu

11:18.0

 

2.

201

Allar Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

11:46.4

  +28.4

 

3.

199

Jaakko Kallunki

Kuusamon Erä-Veikot

11:55.9

  +37.9

 

4.

198

Sami Tapaninaho

Oulun Kilpa-Veljet

12:02.9

  +44.9

 

5.

203

Matti Roininen

Valtimon Vasama

12:35.2

  +1:17.2

 

6.

204

Vesa Moilanen

Ylivieskan Kuula

13:06.3

  +1:48.3

 

7.

202

Ari Säisä

Vieremän Koitto

13:50.3

  +2:32.3

 

Sarjaluettelo

 

M16

Miehet 16 vuotta 5 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

217

Kasper Heikkinen

Ristijärven Pyry

11:35.6

 

2.

215

Kasper Kuorinki

Äänekosken Huima

11:39.0

  +3.4

 

3.

208

Arttu Ritvanen

Kiuruveden Urheilijat

12:35.3

  +59.7

 

4.

216

Patrik Rautiainen

Ski Jyväskylä

13:01.2

  +1:25.6

 

5.

212

Joosep Birjuk

Emajõe suusaklubi

EST

13:05.7

  +1:30.1

 

6.

211

Oliver Törmäkangas

Sotkamon Jymy

13:06.5

  +1:30.9

 

7.

213

Kerto Kaasiku

Ambla Sportclub

EST

13:19.1

  +1:43.5

 

8.

219

Jaakko Parkkila

Oulun Hiihtoseura

13:20.9

  +1:45.3

 

9.

209

Joosep Kalberg

Emajõe suusaklubi

EST

13:22.4

  +1:46.8

 

10.

218

Oskar Lehto

Emajõe suusaklubi

EST

13:31.8

  +1:56.2

 

11.

210

Matias Maaninka

Kuusamon Erä-Veikot

14:46.8

  +3:11.2

 

DNS

214

Eetu Juola

Oulun Hiihtoseura

 

Sarjaluettelo

 

N35

Naiset 35 vuotta W35 5 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

221

Heleri Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

13:45.5

Sarjaluettelo

 

N16

Naiset 16 vuotta W U16 5 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

225

Gerda Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

12:41.6

2.

229

Ilona Rantakömi

Nastolan Naseva

FIN

13:43.2

  +1:01.6

192.99

3.

224

Alma Junnikkala

Kalajoen Junkkarit

13:46.8

  +1:05.2

 

4.

227

Aliisa Kärkkäinen

Limingan Niittomiehet

14:43.2

  +2:01.6

 

5.

228

Lotta Oja

Kalajoen Junkkarit

14:54.5

  +2:12.9

 

DNS

226

Lotta Järvinen

Kalajoen Junkkarit

 

Sarjaluettelo

 

N18

Naiset 18 vuotta W U18 5 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

239

Wilma Lax

Borgå Akilles

FIN

12:44.4

125.93

2.

238

Sophia Wilson

Canmore Nordic Ski Club

CAN

13:11.5

  +27.1

156.84

3.

240

Sanni Vuollet

Kalajoen Junkkarit

FIN

13:24.8

  +40.4

172.00

4.

235

Heidi Bryant

Canmore Nordic Ski Club

CAN

13:24.9

  +40.5

172.12

5.

237

Jenna Ylönen

Pargas IF

FIN

13:47.0

  +1:02.6

197.32

6.

233

Elina Parpala

Simon Kiri

14:37.3

  +1:52.9

 

7.

232

Siiri Juntunen

Kainuun Hiihtoseura

14:39.6

  +1:55.2

 

8.

236

Miina Koivisto

Kalajoen Junkkarit

FIN

14:52.6

  +2:08.2

272.13

9.

234

Essi Parkkila

Oulun Hiihtoseura

17:03.0

  +4:18.6

Sarjaluettelo

 

N20

Naiset 20 vuotta W U20 5 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

249

Iida Vuollet

Kalajoen Junkkarit

FIN

12:52.5

135.17

2.

246

Kerttu Pirneskoski

Visa Ski Team Kemi

FIN

12:55.1

  +2.6

138.13

3.

247

Frida Achrén

Oravais IF

FIN

13:09.0

  +16.5

153.99

4.

248

Siiri Rasimus

Ski Jyväskylä

FIN

13:21.6

  +29.1

168.36

5.

245

Kätlin Kukk

Emajõe suusaklubi

EST

13:28.8

  +36.3

176.57

6.

244

Aada Peltola

Visa Ski Team Kemi

FIN

14:29.6

  +1:37.1

245.90

DNS

243

Ruut Asiala

Toholammin Urheilijat

FIN

0.00

Sarjaluettelo

 

NYL

Naiset Women 5 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

Race Fis-points

1.

264

Keidy Kaasiku

Ambla Sportclub

EST

11:41.5

54.20

2.

265

Kaidy Kaasiku

Ambla Sportclub

EST

11:58.0

  +16.5

73.02

3.

263

Sini Alusniemi

Ski Jyväskylä

FIN

12:07.2

  +25.7

83.51

4.

252

Eveliina Toivanen

Visa Ski Team Kemi

FIN

12:10.5

  +29.0

87.27

5.

259

Miia Säilynoja

Team Skiers

FIN

12:11.7

  +30.2

88.64

6.

260

Anna Parent

Canmore Nordic Ski Club

CAN

12:16.5

  +35.0

94.11

7.

261

Teesi Tuul

ES Põhjakotkas

EST

12:20.1

  +38.6

98.22

8.

262

Johanna Udras

Voru Skiclub

EST

12:38.8

  +57.3

119.55

9.

257

Tiina Idström

Inarin Yritys

FIN

12:51.0

  +1:09.5

133.46

10.

258

Greete-Liisa Toom

Sakala suusaklubi

EST

13:29.0

  +1:47.5

176.79

11.

256

Henna Rautiainen

Team Skiers

FIN

13:42.5

  +2:01.0

192.19

12.

254

Elisa Reijonen

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

FIN

14:08.7

  +2:27.2

222.07

13.

255

Silja Saarela

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

FIN

14:30.5

  +2:49.0

246.93

14.

253

Kaisa Salminen

Aavasaksan Urheilijat

FIN

15:14.6

  +3:33.1

297.22

Sarjaluettelo

 

M35

Miehet 35 vuotta M35 10 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

3.3 km (Sij.)

6.6 km (Sij.)

Race Fis-points

1.

271

Marko Törmänen

Oulun Kilpa-Veljet

27:04.0

8:49.4 (1.)

17:59.5 (1.)

2.

272

Markus Isola

Rovaniemen Maratonhiihtäjät

FIN

27:07.5

  +3.5

8:49.4 (1.)

18:01.2 (2.)

109.37

3.

270

Jarmo Kuorinki

Äänekosken Huima

28:09.8

  +1:05.8

9:10.7 (3.)

18:37.1 (3.)

4.

269

Ilkka-Petri Välitalo

Muurolan Kisaveikot

FIN

29:51.7

  +2:47.7

9:35.2 (4.)

19:48.0 (4.)

195.61

Sarjaluettelo

 

M18

Miehet 18 vuotta M U18 10 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

3.3 km (Sij.)

6.6 km (Sij.)

Race Fis-points

1.

292

Ralf Kivil

Emajõe suusaklubi

EST

26:12.5

8:41.3 (2.)

17:17.8 (1.)

80.48

2.

293

Jirka Oja

Kalajoen Junkkarit

FIN

26:36.1

  +23.6

8:40.8 (1.)

17:30.3 (2.)

92.87

3.

291

Otto Hirvilampi

Ähtärin Urheilijat

FIN

27:39.3

  +1:26.8

9:02.3 (3.)

18:17.3 (3.)

126.07

4.

287

Kalle Himanka

Kalajoen Junkkarit

FIN

28:19.0

  +2:06.5

9:05.0 (4.)

18:30.2 (4.)

146.92

5.

289

Antti Harjuhaahto

Team Skiers

FIN

28:28.8

  +2:16.3

9:30.8 (7.)

18:40.4 (5.)

152.07

6.

284

Vertti Laatikainen

Posion Pyrintö

29:07.9

  +2:55.4

9:33.6 (8.)

19:13.3 (7.)

7.

281

Olli Kouvalainen

Kiuruveden Urheilijat

29:11.8

  +2:59.3

9:34.3 (9.)

19:16.8 (8.)

8.

288

Theo Fradette

Canmore Nordic Ski Club

CAN

29:22.5

  +3:10.0

9:19.0 (5.)

19:01.6 (6.)

180.27

9.

285

Felix Clement

Canmore Nordic Ski Club

CAN

29:41.4

  +3:28.9

9:28.3 (6.)

19:26.2 (9.)

190.20

10.

278

Callum Cross

Canmore Nordic Ski Club

CAN

29:51.2

  +3:38.7

9:45.3 (12.)

19:49.3 (11.)

195.35

11.

279

Jesse Ylimäki

Visa Ski Team Kemi

30:08.5

  +3:56.0

9:55.1 (13.)

20:07.3 (13.)

12.

276

Viljami Ylilauri

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

30:21.1

  +4:08.6

9:44.6 (11.)

20:01.2 (12.)

13.

280

Roope Sassi

Iin Urheilijat

30:57.4

  +4:44.9

9:39.9 (10.)

19:46.8 (10.)

14.

286

Ben Thompson

Canmore Nordic Ski Club

CAN

32:38.1

  +6:25.6

10:20.7 (14.)

21:29.5 (14.)

283.01

15.

282

Eino Gretschel

Kuusamon Erä-Veikot

33:36.2

  +7:23.7

10:54.8 (15.)

21:41.7 (15.)

DNS

277

Tuomas Laurikainen

Visa Ski Team Kemi

0.00

DNS

283

Anton Hannula

Alavieskan Viri

0.00

DNS

290

Verneri Tanninen

Valkeakosken Haka

FIN

0.00

Sarjaluettelo

 

M20

Miehet 20 vuotta M U20 10 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

3.3 km (Sij.)

6.6 km (Sij.)

Race Fis-points

1.

299

Owen Pimm

Canmore Nordic Ski Club

CAN

26:08.0

8:29.6 (2.)

17:04.6 (1.)

78.11

2.

301

Luke Fricker

Canmore Nordic Ski Club

CAN

26:34.0

  +26.0

8:27.5 (1.)

17:12.9 (2.)

91.77

3.

300

Victor Majbäck

Kiruna Skidor

SWE

26:58.2

  +50.2

8:43.7 (4.)

17:42.0 (3.)

104.48

4.

298

Antti-Jussi Raappana

Taivalkosken Metsä-Veikot 85

FIN

27:09.3

  +1:01.3

8:43.0 (3.)

17:48.0 (4.)

110.31

5.

296

Miika Ylikulju

Team Skiers

FIN

27:30.7

  +1:22.7

8:51.6 (5.)

18:00.2 (5.)

121.55

6.

297

Sebastien Parent

Canmore Nordic Ski Club

CAN

28:03.1

  +1:55.1

8:55.8 (6.)

18:18.0 (6.)

138.57

DNS

302

Micah Steinberg

Canmore Nordic Ski Club

CAN

0.00

Sarjaluettelo

 

MYL

Miehet Men 10 km V

Rank

Bib

Name

Club

Nat.

Result

Diff.

3.3 km (Sij.)

6.6 km (Sij.)

Race Fis-points

1.

319

Waltteri Vinkanharju

Tampereen Yritys

FIN

25:23.1

8:11.2 (1.)

16:38.9 (1.)

54.53

2.

318

Eelis Valikainen

Inarin Yritys

FIN

25:34.8

  +11.7

8:19.7 (3.)

16:52.4 (2.)

60.68

3.

320

Petteri Koivisto

Puijon Hiihtoseura

FIN

25:57.7

  +34.6

8:14.8 (2.)

17:05.7 (3.)

72.70

4.

317

Reima Idström

Inarin Yritys

FIN

26:05.1

  +42.0

8:33.7 (5.)

17:18.2 (4.)

76.59

5.

315

Petteri Mattila

Norrvalla Ski Team

FIN

26:31.3

  +1:08.2

8:36.9 (7.)

17:24.8 (6.)

90.35

6.

313

Eino Vuollet

Posion Pyrintö

FIN

26:34.5

  +1:11.4

8:25.2 (4.)

17:23.7 (5.)

92.03

7.

316

Petteri Kymäläinen

Kuusamon Erä-Veikot

FIN

26:51.5

  +1:28.4

8:36.0 (6.)

17:38.2 (7.)

100.96

8.

314

Aleksander Tamm

Emajõe suusaklubi

EST

27:01.1

  +1:38.0

8:59.6 (10.)

17:56.0 (9.)

106.00

9.

309

Christoph Gasche

Obergoms

SUI

27:05.7

  +1:42.6

8:49.1 (9.)

17:50.7 (8.)

108.42

10.

306

Eetu Petrelius

Ounasvaaran Hiihtoseura

FIN

27:34.3

  +2:11.2

9:00.0 (11.)

18:17.5 (11.)

123.44

11.

308

Elias Valikainen

Inarin Yritys

FIN

28:11.4

  +2:48.3

8:47.5 (8.)

18:14.1 (10.)

142.93

12.

311

Eero Vuollet

Posion Pyrintö

FIN

28:11.8

  +2:48.7

9:03.7 (13.)

18:24.0 (12.)

143.14

13.

307

Atte Huttunen

Iisalmen Visa

FIN

28:19.6

  +2:56.5

9:01.0 (12.)

18:37.1 (13.)

147.24

14.

310

John Paul Cummings

Canmore Nordic Ski Club

CAN

28:42.5

  +3:19.4

9:04.4 (14.)

18:55.5 (14.)

159.26

DNS

312

Timo Grönlund

Kiteen Urheilijat

BOL

0.00

Sarjaluettelo