Kilpailukutsu

Kilpailuaikataulu: 

 

PERJANTAI 19.11.2021

12.30–14.00     Latuhuolto

14.00 -17.00    Sprintit – virallinen harjoitus

18.00                 Joukkueenjohtajien kokous, sprintti

 

LAUANTAI 20.11.2021

08.30 – 10.25  Sprinttirata auki    

10.30               Sprinttien karsinta, naiset

                        Sprinttien karsinta, miehet

11.45 – 12.35  Sprinttirata / harjoitus (jatkoon selvinneet urheilijat+ poolit)

11.50                 Joukkueenjohtajien kokous ja erävaiheen kilpailunumeroiden jako

12.40                 Naiset, alkuerät I

12.45                Naiset, alkuerät II

12.50                Naiset, alkuerät III

12.55                 Naiset, alkuerät IV

13.00                 Naiset, alkuerät V

13.05                 Miehet, alkuerät I

13.10                Miehet, alkuerät II

13.15                 Miehet, alkuerät III

13.20                 Miehet, alkuerät IV

13.25                 Miehet, alkuerät V

13.30                Naiset, välierät I

13.35                 Naiset, välierät II

13.40                 Miehet, välierät I

13.45                 Miehet, välierät II

13.54                 Naisten finaali

14.03                 Miesten finaali

14.15                 Kukitukset/palkintojenjako naiset & miehet, kisastadion

14.00 – 15.30    Rata suljettu kunnostuksen vuoksi

15.30 – 17.30     Virallinen harjoitus / normaalimatka 

18.00                 Joukkueenjohtajien kokous, sunnuntai

 

SUNNUNTAI 21.11.2021

08.30 – 10.15  Latu kilpailijoiden käytössä olosuhteiden mukaan

10.20                 Naiset 10km P

11.25                 Kukitukset/Palkintojenjako, naiset, stadion

12.25                 Miehet 15km P

14.25                 Kukitukset /palkintojenjako, miehet, stadion